BESYO Öğrencimiz Milli Atlet Akbingöl Başarılarına Bir Yenisini Ekledi

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencimiz ve Fenerbahçe Genç Kadın Atletizm Takımı sporcusu Emine Akbingöl ülkemizin, ilimizin ve üniversitemizin gurur kaynağı olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Portekiz’in Albufeira şehrinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda ferdi kategoride 3 bin 500 metreyi ayakkabısının biri ayağında digeri elinde tek ayakkabı ile koşmak zorunda kalmasına rağmen Avrupa Şampiyonu olan Akbingöl’den bir başarı daha geldi.

 

24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen U20-U23 Türkiye Atletizm Şampiyonası ve Balkan Gençler Seçmesinde gençler kategorisinde 5 bin metreyi 17.02’lik derece ile koşarak Türkiye Şampiyonu olan Akbingöl, gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Müsabakalardan bir hafta önce Avrupa barajını 16.53 derecesi ile geçen Akbingöl, bu katagoride 17.15 olan dereceyi ikinci kez ekarte ederek 20 Temmuzda Avrupa şampiyonasına milli takımı temsilen davet edildi.

 

Hedefinin hem Balkan Şampiyonasında hem de Avrupa Şampiyonasında kürsüye çıkmak ve altın madalya alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirten Akbingöl; “Elde ettiğim bu başarı sayesinde 02-03 Temmuz tarihlerinde Romanya’da yapılacak Balkan Gençler ve 20 Temmuzda, İsviçre’de Avrupa Gençler Şampiyonalarına Milli takımımızı temsilen davet edilmenin gururunu yaşıyorum. Müsabakalara büyük bir hırs ve azimle hazırlanıyorum. Pistte koşarken Türkiye’yi, Muş’u ve Mus Alparslan Üniversitesini temsil etmekten büyük onur duyuyorum. Bu vesile ile üzerimde emeği olan başta ailem olmak üzere kulübüme ve antrenörüme, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hocalarıma, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.