3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle külliyemizde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonunda ve Muş Beyaz Saray Alışveriş Merkezi’nde (AVM) çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. BESYO Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümü ile Smaç Spor Kulübü işbirliğiyle 3 Aralık Salı günü gerçekleştirilen etkinlik programının son şekli Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Hüseyin Kırımoğlu ve Smaç Spor Kulübü Muş Şube Başkanı Yusuf Taze tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Polat’a yapılan makam ziyaretinde verildi. “Benimle Yaşa Beni Anla” sloganıyla BESYO Dr. Öğr. Üyesi Atike Yılmaz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve eşi Nilüfer Polat, Muş Belediye Başkan Yardımcısı Hamdullah Karasu, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Yalçın Aydoslu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Prof. Dr. Murad Aydın Şanda, Prof. Dr. Cevad Selam, Genel Sekreterimiz Harun Demir, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, BESYO Müdürü Prof. Dr. Alper Karadağ, il protokolü, birim amirlerimiz ve Ali Kuşçu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri katılım gösterdi.

Dostluk Maçı Yapıldı

Etkinlikler kapsamında rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Genel Sekreter Harun Demir ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Alper Karadağ “Bedensel ve Görme Engelliler Empati Parkuru”na girerek engelli bireylerin yaşam içerisinde karşılaştıkları sorunları deneyimledi. Sonrasında ise rektörümüz Prof. Dr. Polat ve birim amirlerinin de yer aldığı tekerlekli sandalye basketbol takımı ile Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı dostluk maçı gerçekleştirdi. İzleyiciler tarafından ilgiyle karşılanan etkinlikler, oyun, müzik ve sportif yarışmaların ardından Rektör Polat’ın katılımcılara teşekkür belgesi takdimiyle devam etti. Etkinlikler, Smaç Spor ve Özel Olimpiyatlar Türkiye sponsorluğunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuklara, Ali Kuşçu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerine ve engelli bireylere futbol topu, eşofman ve t-shirt hediye edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Muş Halkı Deneyimledi

Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve oldukça verimli geçen etkinlikler, Muş Beyaz Saray AVM’de devam etti. Üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “utrAslan (uA) üni” ve “Muş Genç Fenerbahçeliler (GFB)” taraftar grubu öğrencilerinin AVM içerisine kurmuş olduğu “Bedensel ve Görme Engelliler Empati Parkuru” ilgi odağı oldu. Parkur sayesinde Muş halkı da engelli bireylerin yaşadığı sorunları deneyimleme fırsatı yakaladı.