Kros İl Şampiyonası Üniversitemizde Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen 2019-2020 sezonu “Okullar Arası Müsabaka Seçmeleri” kros koşusu bugün külliyemizde yapıldı. Genç kızlar, genç erkekler; yıldız kızlar, yıldız erkekler ve küçük kızlar kategorilerinde yapılan yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı Muş İl Müdürü Emrullah Güler ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu tarafından takdim edildi.

Dünya Şampiyonası’na Giden Yol

Yıldızlar kategorisinde 1500; gençler kategorisinde ise 3000 metre olarak yapılan koşular, kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Soğuk havaya ve yağmura rağmen yüksek seviyede performans gösteren öğrenciler, izleyiciler tarafından takdirle karşılandı. Yarışmalar sonunda ise dereceye girerek 1. olan öğrenci ve takımlar, il dışında yapılacak olan grup yarışmalarına katılacak. Grup yarışmalarında 1. veya 2. olarak dereceye giren öğrenci ve takımlar, Türkiye Şampiyonası’na kazanmaya hak kazanacak. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin katılımıyla yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan öğrenci ve takımlar ise ülkemizi yurt dışında yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek.

“BESYO Fakülte Olacak”

Dereceye giren öğrenciler için Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, dereceye giren ve şampiyon olan öğrencileri tebrik etti. BESYO bünyesinde şampiyon sporcuların yer aldığını belirten Prof. Dr. Polat “Sizler de elde edeceğiniz dünya şampiyonluklarıyla yüzümüzün akı olacaksınız” dedi. BESYO’nun yakın zamanda fakülte olarak hizmet vereceğini müjdeleyen rektör Polat, külliyemiz içerisinde yer alan stadyum inşaatının da 2020 sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını ve stadyum içerisinde profesyonel bir koşu pistinin yer alacağını söyledi.