BESYO İlk Yüksek Lisans Mezununu Verdi

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2017’de Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılması kararlaştırılan “Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı” ilk yüksek lisans öğrencisini mezun etti.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Seminer Salonu’nda 30 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilen tez savunmasında Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim dalı öğrencisi Mustafa Taze, ‘’Spor Bilimleri Alanında Lisans Eğitimi Alan Öğrencilerin Girişimcilik Düzeyleri ve İstihdam Edilebilme Algılarının İncelenmesi’’ isimli tezini savundu. Ardahan Üniversitesinden gelen misafir Öğr. Üyesi Doçent Dr. Talha Murathan başkanlığında gerçekleşen tez savunmasına, Dr. Öğr. Üyesi Tuba Fatma Karadağ ve tez danışmanı olarak Dr. Öğr. Üyesi Metin Karayol katıldı.Taze’nin tezi oy birliği ile kabul edilerek kendisine “Bilim Uzmanı” unvanı verildi.

Tez savunması sonrası konuşan Dr. Karayol, şu ifadeleri kullandı:

“BESYO’un kuruluş aşamasında ve sonrasında katkılarını her zaman gördüğümüz Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu ve Doç. Dr. Ömer Kaynar’a, şu anda Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olan ve desteklerini her zaman hissettiğimiz Prof. Dr. Alper Karadağ’a, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, son olarak da şehrimizde spor bilimlerinin gelişmesinde birçok katkı sağlamış Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”